Undercut: Dowiedz się, komu ten styl fryzury pasuje najbardziej!

Undercut to jedna z najbardziej popularnych i uniwersalnych fryzur męskich ostatnich lat. Charakteryzuje się krótko ściętymi bokami i dłuższym, często stylizowanym wierzchem głowy. Niewątpliwie jest to wyjątkowo modny i niezwykle efektowny sposób na podkreślenie swojego stylu. Czy jednak pasuje on do każdego?

Komu pasuje undercut?

Choć undercut jest stylizacją niezwykle uniwersalną, nie każdemu mężczyźnie może on pasować. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest kształt naszej twarzy. Najlepiej wygląda on u panów z proporcjonalnymi, owalnymi rysami, choć również mężczyźni o kwadratowych i trójkątnych twarzach mogą z powodzeniem zdecydować się na takie cięcie. Chociaż duża czoła lub wydatne czoło mogą wydawać się przeszkodą, stylizacja ta jest w stanie skorygować te niedoskonałości, nadając twarzy wymaganą równowagę i proporcje.

Dobierając odpowiednią fryzurę, nie powinno zabraknąć również uwzględnienia naszego stylu życia i zawodu. Undercut to fryzura, która wymaga nie tylko regularnej pielęgnacji, ale również codziennej stylizacji. Osoby, które nie mają na to czasu lub po prostu nie mają ochoty każdego dnia dokładnie układać włosów, mogą zdecydować się na jej nieco mniej wymagającą odmianę, czyli slick back.

Różne odmiany undercut

Undercut nie jest bowiem jednoznaczny – to pojęcie obejmuje wiele różnych odmian tej fryzury, które mogą różnić się od siebie zarówno długością włosów, jak i ich docelowym układem. Jedną z najbardziej popularnych jest undercut slick back, czyli wersja, w której długie włosy na wierzchu głowy są ściągane do tyłu. Bardzo modne są również undercuty z długim grzywkiem, które najczęściej układane są na bok.

Komu pasuje undercut w stylu retro?

Z kolei entuzjaści klasycznego stylu z pewnością polubią salonową odmianę undercuta, inspirowaną modą z lat 20. i 30. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim hitowemu serialowi „Peaky Blinders”, gdzie to cięcie jest znakiem rozpoznawczym głównego bohatera. Ta wersja undercuta jest jednak dedykowana przede wszystkim mężczyznom o gęstych i mocnych włosach — cienkie i delikatne mogą na skutek takiej stylizacji wydawać się jeszcze bardziej rzadkie.

Podsumowując — undercut to fryzura, która może wyglądać rewelacyjnie na niemal każdym mężczyźnie. Klucz do sukcesu leży w dobrze przemyślanym i indywidualnie dobranym cięciu pod kątem naszej twarzy, stylu życia oraz preferencji. Pamiętajmy, że najważniejsze jest, aby nasz wygląd był harmonijny, a fryzura dobrze współgrała z naszym wizerunkiem.

Przeczytaj więcej na: https://meskimokiem.pl/komu-pasuje-undercut-czym-sie-rozni-undercut-od-slick-back/

Undercut to jedna z najbardziej popularnych i uniwersalnych fryzur męskich ostatnich lat. Charakteryzuje się krótko ściętymi bokami i dłuższym, często stylizowanym wierzchem głowy. Niewątpliwie jest to wyjątkowo modny i niezwykle efektowny sposób na podkreślenie swojego stylu. Czy jednak pasuje on do każdego? Komu pasuje undercut? Choć undercut jest stylizacją niezwykle uniwersalną, nie każdemu mężczyźnie może…